Klubrekorder – Stafetløb

Piger indtil 9 år:
4x40m stafet33.29Kirstine Jakobsen (07), Selma Ask Andersen (08), Filippa Funder (08), Olivia Bagger Thorsø (07)30.04.16Vejle
Drenge indtil 9 år:
4x40m stafet29.64Anders V. Thomsen (99), Jacob M. Pihl (99), Rasmus Wibrand (99), Marco Schultz (99)29.04.08Vejle
Piger indtil 11 år:
4x60m stafet38.63Maria Iversen (98), Mette Jensen (98), Freja E.Jensen (98), Emilie Lindgaard (98)26.09.09Herning
Drenge indtil 11 år:
4X60m stafet36.01Anders V. Thomsen (99), Tim Grønbæk Lihn (00), Rasmus Wibrand (99), Marco Schultz (99)25.09.10Herning
4X100m stafet60.5Esben Bonde (80), Henrik Udesen (80), Allan Petersen (80), Jesper Kjær (80)18.08.91Skovdalen
Piger 12-13 år:
4x80m stafet45.81Mathilde J. Asp Jensen (03), Sara Kjær Andersen (02), Mathilde Pedersen (02), Sarah Sækmose (02)29.08.15Herning
Drenge 12-13 år:
4x80m stafet41.62Jens Agger (93), Mads Rasmussen (93), Simon Schmidt (93), Christopher Hansen (93)17.06.06Odense
4x100m stafet58.9Esben Bonde (80), Casper Bæk Nielsen (80), Morten Drejer (80), Allan Petersen (80)23.08.92Jyllinge
Piger 14-15 år:
4x100m stafet52.16Line Grønbæk Andersen (2004), Sarah Sækmose (2002), Mathilde Pedersen (2002), Mathilde J. Asp Jensen (2003)23.09.17Østerbro, Kbh.
4x200m stafet2.00.02Christina H. Nielsen (90), Lise F. Melgaard (90), Vanessa Jensen (90), Mette Wichmann (89)15.05.04Herning
4x200m stafet inde1.54.01Mathilde Asp Jensen (03), Sarah Sækmose (02), Naja Bertelsen (03), Mathilde Pedersen (02)26.02.17Skive
1000m stafet2.24.30Maria Biskopstø (02), Mathilde Asp Jensen (03), Mathilde G. Pedersen (02), Sarah Sækmose (02)27.08.17Hvidovre
Drenge 14-15 år :
4x100m stafet47.99Frederik Bruun-Mogensen (95), Sanchjan Manoharan (95), Martin D. Rahmatollahi Hansen (95), Andreas Bruselius (95)19.06.10Skovdalen, Ålborg
4x200m stafet1.45.73Tomas S. Gregersen (80), Esben Bonde (80), Søren Jørgensen (79), Klaus Rønn (80)07.06.94Århus
4x200m stafet inde1.43.02Shaban Paiwand (94), Simon Schmidt (93), Christopher Hansen (93), Jens Agger (93)17.02.08Skive
1000m stafet2.11.21Tomas S. Gregersen (80), Nicklas V. Pedersen (81), Esben Bonde (80), Klaus Rønn (80)09.09.95Esbjerg
Piger 16-17 år:
4x100m stafet53.37Ida Nejbjerg (91), Christina Hornemann (90), Mette Wichmann (89), Laura Jürgensen (91)17.06.06Odense
4x200m stafet inde1.53.70Christina Hornemann (90), Karina Le (91), Laura Jürgensen (91), Mette Wichmann (89)26.02.06Malmø, Sverige
Drenge 16-17 år:
4x100m stafet44.94Frederik Bruun-Mogensen (95), Bastian Jørgensen (94), Sanchjan Manoharan (95), Andreas Bertelsen (94)20.08.11Odense
4x200m stafet1.39.7Lars Assenholt (70), Thomas Madsen (70), Kim Askær Sørensen (70), Kenth Andersen (70)07.10.86Vejle
4x200m stafet inde1.39.87Theo R. Thy (89), Carsten Eriksen (89), Christian L. Jensen (89), Rasmus Terp (88)27.02.05Malmø, Sverige
4x400m stafet3.44.1Lars Assenholt (70), Thomas Madsen (70), Kim Askær Sørensen (70), Kenth Andersen (70)07.10.86Vejle
1000m stafet2.05.5Lars Assenholt (70), Thomas Madsen (70), Kim Askær Sørensen (70), Kenth Andersen (70)14.09.86Vejle
Kvinder senior:
4x100m stafet48.9Nanette Benjaminsen, Birthe Svendsen, Ulla Brønfeld, Jette Rasmussen31.07.72Århus
4x200m stafet1.57.9Bente Møller, Bitten Møller, Birgitte Holm, Marianne Skaaning14.08.73Vejle
4x400m stafet4.03.1Nanette Benjaminsen, Birthe Svendsen, Ulla Brønfeld, Jette Rasmussen01.08.71Århus
1000m stafet2.17.2Ulla Rasmussen, Nanette Benjaminsen, Birthe Svendsen, Jette Rasmussen09.09.71Århus
Mænd senior:
4x100m stafet42.70Jonas Lund (96), Kojo Musah (96), Andreas Bruselius (95), Mathias Kirk (96)03.09.16Østerbro, Kbh.
4x200m stafet inde1.31.15Jonas Lund, Andreas Bruselius, Jonas Bjerremand, Kojo Musah06.03.16Skive
4x200m stafet 1.32.86Kent Andersen, Jesper K. Nielsen, Kim Askær Sørensen, Henrik Søndergaard26.06.90Aarhus
4x400m stafet3.25.2Benno Jensen, Troels Troelsen, Allan Rønne, Preben Pagh09.08.70Aalborg
4x1500m stafet16.45.4Chr. Panbo, Ole Steen Mortensen, Benno Jensen, Torben Clausen Hansen08.05.73Aarhus
1000m stafet2.01.9P. Sørensen, Carsten Andreassen, Preben Pagh, Troels Troelsen22.08.70?